Siirry päänäkymään
Sivusto käyttää evästeitä. Lue lisää...
Ok
Kajaanin kaupungin Palautepalvelu
Kirjaudu sisään
Ohje
  • In English

Palaute: Liikenne - Joukkoliikenne

Luontipäivä: 4.3.2025
Heippa! Olin Kajaanissa ma 3.3. kavereiden kanssa. Matkustimme ensimmäistä kertaa Kajaanin kaupunkibusseilla. Olin selvittänyt etukäteen hinnat ja reitin määränpäähämme. Nettisivuilla luki hinnaksi 2,70 ja sovelluksessa 3,70. Bussissa selvisi että alempi hinta oli väärä eikä sitä oltu vieläkään päivitetty sivuille.

Toinen moite liittyy reittioppaan käyttöön. Olimme menossa Entrinkiin ja reittiopas neuvoi meitä jäämään tietylle pysäkille, josta oli vielä 500m perille. Matkalla huomasimme että olisimme päässeet bussilla vieläkin lähemmäs. Myös Google Maps löysi todella huonosti Kajaanin bussipysäkit ja aikataulut.

Voisitteko päivittää edes nuo hinnat oikeiksi nettisivuille. Kiitos!

Käsittely

Tila: Käsitelty
Vastattu: 5.3.2025
Kiitos palautteestasi!
Kajaanin joukkoliikenteen sivuille liput ja hinnat on päivitetty, linkki: https://kajaaninjoukkoliikenne.fi/liput-ja-hinnat/ .
Aikuisen A-vyöhykkeen arvolipun hinta Waltti-kortilla matkustaessa on 2,80 €.
Aikuisen A-vyöhykkeen mobiililipun sekä bussista käteisellä ostettavan kertalipun hinta on 3,70 €.

Terveisin,
Kajaanin kaupunki/Joukkoliikenne
Saapunut: 4.3.2025
Etusivulle
  • Käyttöehdot
  • Tietosuojaseloste
  • Saavutettavuusseloste
  • © Kajaanin kaupunki
  • Palvelun tekninen toteutus Trimble
  • Seuraa annettuja palautteita Seuraa annettuja palautteita